»Danes je bil prvi sestanek z zaposlenimi, sodišče je danes izdalo sklep o začetku stečajnega postopka in tudi oklic za prijavo terjatev upnikov. Zaposlene smo seznanili s stanjem in tudi z našimi predvidevanji za naprej, kako bodo tiste glavne aktivnosti, ki bodo tekle z upravo – priprava pogodb o prekinitvi zaposlitve, popis premoženja, ugotavljanje terjatev. Najbolj važno pa je tudi premoženje družbe, na podlagi katerega bo potekalo unovčevanje in potem tudi poplačilo upnikov, med katerimi so prvenstveno prednostni zaposleni.«
»Zaposleni sodelujejo pri izdelavi zaključnih poslov, predvsem pri inventuri in popisu premoženja, izdelavi zaključnih bilanc, izterjavi terjatev, urejanju informacijskega sistema ter ureditvi statusa vseh zaposlenih.«
»Omenjena terjatev v postopku stečajne zapuščine je bila v celoti priznana.«
»Glavno oviro za zaključek stečajnega postopka bodo glede na znana dejstva predstavljali pravdni postopki, številne izterjave in postopki, ki bodo sproženi v Sloveniji in tujini. Če bodo zaključeni prej kot ocenjeno, bodo tudi vse ostale aktivnosti izvedene v krajših rokih.«
»Dolgov Adrie je za več kot 60 milijonov evrov. Med večjimi upniki so lizinške hiše, kontrola zračnega prometa, Fraport, regulator zračnega prometa Eurocontrol. Zaposlenim Adria dolguje četrtino plače za avgust in prispevke, približno 600.000 evrov.«
»To je ena od osnovnih nalog stečajnega upravitelja. Ima dostop do vseh dokumentov in če ugotovi kazniva dejanja, ki se preganjajo po uradni dolžnosti, potem je prav gotovo njegova naloga, da vloži ovadbo.«
»V bistvu nam je uspelo kar veliko terjatev izterjati po vsem svetu. Največja stečajna masa, ki nam jo je uspelo unovčiti do zdaj.«
»To bo predvidoma v mesecu oktobru. V nadaljevanju pa bo sledilo glede na to, koliko bo še unovčene stečajne mase in kako uspešni bomo pri unovčevanju in prodaji preostale stečajne mase.«
»To bi seveda bilo mogoče storiti, če bi organi Adrie te postopke sprožili pravočasno. To je tisto t. i. preventivno prestrukturiranje finančnih upnikov. Ampak to bi verjetno šlo za zamenjavo lastnikov in očitno lastniki niso bili zainteresirani za tovrstni scenarij.«
»Tožeča stran meni, da poslovodstvo v času pred začetkom stečajnega postopka ni izvedlo tistih opravil, ki bi jih moralo, temveč je prav nasprotno izvajalo določene aktivnosti, za katere stečajni upravitelj meni, da jih ne bi smelo in da je z njimi upnikom povzročilo škodo. Zato je vložena tožba.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju